قبل از اینکه در رابطه با چسب هل چیست؟ توضیح دهیم به یک توضیح کوتاه در رابطه با چسب می‌پردازیم.

در واقع به ماده غیر فلزی که دو سطح جدا از هم را به هم می چسباند و باعث ایجاد پیوند میان آن دو می شود را چسب گویند.

اغلب چسب‌ها از پلیمرهای آلی تشکیل شده‌ اند و به صورت مایع هستند و بعد از سخت شدن به حالت جامد در می‌آیند. دو عامل چسبندگی سطوح و نیروی بین مولکولی در مقاومت چسب بستگی دارند.

چسب در هر خانه‌ای کاربردهای زیادی دارد و در هر خانه باید چندین مدل چسب برای چسباندن وسایل شکسته وجود داشته باشد.

برای اینکه همیشه در خانه چسب مناسب سطوح مختلف را داشته باشید، مطلب زیر را درخصوص بهترین چسب‌های هل که قابل ‌استفاده برای چوب، شیشه، کاشی و … مطالعه کند تا بتوانید مناسب ترین چسب را انتخاب کنید.

تاریخچه چسب هل چیست؟

کارخانه چسب هل فعالیت خود را از سال ۷۹ با تولید انواع چسب و مواد شیمیایی با نام صنایع شیمیایی و چسب سازی هل فعالیت شروع نمود.

کارخانه چسب هل در سال ۸۴ اولین محصول خود را با نام چسب دوقلو فولاد هل به بازار عرضه کرد. در سال ۹۰ در آزمایشگاه های تحقیقاتی صنایع موفق به تولید چسب بی نظیر گیاهی هل شد.

در سال ۹۵-۹۴ با ارتقا و گسترش سالن جدید تولید در این صنایع، همزمان موفق به تولید ۳ محصول جدید در چسب هل با نام‌های چسب زه خودرو، چسب لیزر مخصوص شیشه و چسب توربو واشرساز حرارتی شد.

همچنین این کارخانه موفق به دریافت نشان استاندارد آلمان و اروپا و مدرک I.S.Oاز Q.A.L و T.U.V شده است.

انواع چسب هل چیست؟

از لحاظ کاربرد چسب ها می توان آن ها را به چهار دسته چسب عمومی، چسب صنعتی، چسب ساختمانی، چسب خودرویی تقسیم کرد.

چسب عمومی: همانطور که از نام این دسته پیداست از این چسب ها بیشتر برای استفاده رزمره و مصارف خانگی کاربرد دارند. چسب های دوقلو، همه کاره، آهن، فوری، سراجی و … از این دسته محسوب می‌شوند.

چسب صنعتی: چسب صنعتی موادی است که با صنعت گره خورده است و به صراحت می توان گفت که بدون وجود این ماده مهم، فعالیت بسیاری از صنایع و محصولات نمی‌توانست ادامه داشته باشد.